Samsun’da doğdum. Öğrenim ve İş hayatım Samsun’da başladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi / Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama mezunuyum. İlk olarak Samnet Bilgisayar şirketinde Web Programcısı olarak iş hayatına atıldım. Oradan ayrılarak Karadeniz Yaşam Dergisinde Yayın Kurulu Üyesi ve Web Programcısı olarak görev aldım.

Daha sonra Ka Bilişim şirketinde Web Developer olarak çalışmaya başladım. Burada çalıştığım süre zarfında Samsun Valiliği, Samsun İl Özel İdaresi, Havza Kaymakamlığı başta olmak üzere, Valiliğe bağlı kurum ve kuruluşların Web sitelerini ve ihtiyaçlarına yönelik İntranet uygulamalarını geliştirdim.

Ardından İstanbul’ a gelerek Arma Web Agency firmasında Web Application Developer olarak görev aldım. Yaklaşık 2 yıl kadar firmanın kendi projelerini geliştirdim ve buradaki işimden ayrılarak eğitmen olarak çalışmaya başladım.

Bilişim Eğitim Merkezi ve Meridyen Eğitim Kurumları’nda Web Yazılım Uzmanlığı eğitimi verdim. Bu kurumlardaki görevimi tamamladıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü / Eğitim Büro Amirliği’nde Asp.Net – C# – Sql eğitimi verdim.

Daha sonra Aktepe Yazılım İnternet Hizmetleri ve Eğitim Teknolojileri adında kendi firmamı kurdum.

O dönemler çok yoğun bir iş temposuyla çalışıyordum ve çalışmanın yanı sıra ücretsiz eğitim videoları hazırlayıp çeşitli sitelerde paylaşıyordum. Hazırladığım eğitim videoları PCNet dergisinin Dvd ekinde yayınlandı. Yine 2008 yılında PCNet dergisi tarafından Türkiye’nin en iyi 33 Blog sitesi arasında yer aldım.

2011 yılında işlerden uzaklaşmak ve güzel bir tatil yapmak için yurt dışına çıkmaya karar verdim. Bu çıkış hem tatil, hemde ingilizcemi geliştirmek adına güzel olacaktı. Yaklaşık 1 yıl kadar Türkiye’ ye en uzak Ülke olan Yeni Zelanda’ da yaşadım ve tekrar İstanbul’ a döndüm.

Daha önce çalışmış olduğum Arma Web Agency firmasında Software Project Manager olarak tekrar çalışmaya başladım ve 1,5 yıl  çalışmanın ardından kendi işlerim ile ilgilenmek için ayrıldım. 2016 Nisan ayında Aktepe Yazılım’ı kapatıp, Dörtyüzdört Yazılım ve Bilgi Teknolojileri şirketinin kurucu ortağı oldum. Şuan da Dörtyüzdört Yazılım ve Bilgi Teknolojileri bünyesinde çalışmalarım devam ediyor.

 

VERDİĞİM SEMİNERLER

– Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi | Asp.Net Semineri
– Çarşamba Endüstri Meslek Lisesi | Asp.Net Semineri
– İstanbul Gelişim Platformu | Asp’den Asp.Net’ e Geçiş
– Turhan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi | Web Dünyası ve Asp.Net’in Yeri
– Samsun Ticaret Meslek Lisesi | Web Teknolojileri ve Asp.Net
– Ege Üniversitesi | Webmatrix ve Entity Framework
– Kahramanmaraş Ticaret Meslek Lisesi | Asp.Net Semineri
– Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası | E-Ticaret Semineri
– Erzurum Atatürk Üniversitesi | MVC Semineri

 

YAYINLARIM

Visual Studio 2010 ile Asp.Net 4 Eğitim Seti
Yayına çıktığı ilk günden itibaren olumlu yorumlar alan ve hala satışı yapılan piyasadaki en detaylı Asp.Net Eğitimidir. Eğitim seti içerisinde örnek proje olarak Haber Sitesi yapımı anlatılmaktadır.

C# ile Windows Form Eğitim Seti
C# öğrenmek isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Temel C# Konularından, Veri tabanı işlemleri ve Nesne yönelimli programlamaya kadar 112 ayrı konu anlatılmıştır.

Asp.Net 2. Kısm Eğitim Seti
Visual Studio 2010 ile Asp.Net 4 Eğitim Seti’ nin devamı niteliğinde çıkmıştır. Eğitim setinde XML, Linq, WebMatrix, Entity Framework ve Web Servisleri konuları anlatılmıştıır.

MVC 4 e Giriş Eğitim Seti
Asp.net ile uygulama geliştiren ve MVC teknolojisine geçmek isteyen fakat geçişte zorlanan kişiler için hazırlanmış eğitim setidir. Sayfa İşlemleri, Controller Katmanı, Model Katmanı ve Model Sayfaları, Html Helper ve Web Helper Metotları, Model Validation, Url ve Ajax Helpers Konuları anlatılmıştır.