Ana Sayfa Hakkımda

Hakkımda

by Adem AKTEPE

1989 yılında Samsun’da doğdum. Öğrenim ve iş hayatım burada başladı.  İlk olarak Samnet Bilgisayar şirketinde Web Programcısı olarak iş hayatına atıldım. Oradan ayrılarak Karadeniz Yaşam Dergisinde Yayın Kurulu Üyesi ve Web Programcısı olarak görev aldım.

Daha sonra Ka Bilişim şirketinde Web Developer olarak çalışmaya başladım. Burada çalıştığım süre zarfında Samsun Valiliği, Samsun İl Özel İdaresi, Havza Kaymakamlığı başta olmak üzere, Valiliğe bağlı kurum ve kuruluşların Web sitelerini ve ihtiyaçlarına yönelik İntranet uygulamalarını geliştirdim.

Tabi bunları yaparken halen öğrenciliğim devam ediyordu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi / Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünden 2008 yılında mezun oldum ve İstanbul’ a gelerek Arma Web Agency firmasında Web Application Developer olarak görev aldım. Yaklaşık 2 yıl kadar firmanın kendi projelerini geliştirdim ve buradaki işimden ayrılarak eğitmen olarak çalışmaya başladım.

Bilişim Eğitim Merkezi ve Meridyen Eğitim Kurumları’nda Web Yazılım Uzmanlığı eğitimleri verdim. Bu kurumlardaki görevimi tamamladıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü / Eğitim Büro Amirliği’nde Asp.Net – C# – Sql eğitimi verdim.

Daha sonra Aktepe Yazılım İnternet Hizmetleri ve Eğitim Teknolojileri adında yazılım ve bilişim eğitimleri üzerine faaliyet gösteren kendi firmamı kurdum.

O dönemler çok yoğun bir iş temposuyla çalışıyordum ve çalışmanın yanı sıra ücretli ve ücretsiz eğitim videoları hazırlayıp çeşitli sitelerde paylaşıyordum. Hazırladığım eğitim videoları PCNet dergisinin Dvd ekinde yayınlandı. Yine 2008 yılında PCNet dergisi tarafından Türkiye’nin en iyi 33 Blog sitesi arasında yer aldım.

2011 yılında işlerden uzaklaşmak ve güzel bir tatil yapmak için yurt dışına çıkmaya karar verdim. Bu çıkış hem tatil, hem de ingilizcemi geliştirmek adına güzel olacaktı. Yaklaşık 1 yıl kadar Türkiye’ ye en uzak ülke olan Yeni Zelanda‘ da yaşadım ve tekrar İstanbul’ a döndüm.

Daha önce çalışmış olduğum Arma Web Agency firmasında Software Project Manager olarak tekrar çalışmaya başladım ve 1,5 yıl  çalışmanın ardından kendi işlerim ile ilgilenmek için ayrıldım. 2016 Nisan ayında Aktepe Yazılım’ı kapatıp, Dörtyüzdört Yazılım ve Bilgi Teknolojileri şirketinin kurucu ortağı oldum ve yaklaşık 4 yıl kadar devam ettim. Şu anda da  SellerRunning bünyesinde Software Project Manager olarak çalışmaya devam ediyorum.

VERDİĞİM SEMİNERLER
– Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi | Asp.Net Semineri
– Çarşamba Endüstri Meslek Lisesi | Asp.Net Semineri
– İstanbul Gelişim Platformu | Asp’den Asp.Net’ e Geçiş
– Turhan Feyzioğlu Ticaret Meslek Lisesi | Web Dünyası ve Asp.Net’in Yeri
– Samsun Ticaret Meslek Lisesi | Web Teknolojileri ve Asp.Net
– Ege Üniversitesi | Webmatrix ve Entity Framework
– Kahramanmaraş Ticaret Meslek Lisesi | Asp.Net Semineri
– Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası | E-Ticaret Semineri
– Erzurum Atatürk Üniversitesi | MVC Semineri

YAYINLARIM
– Visual Studio 2010 ile Asp.Net 4 Eğitim Seti
– C# ile Windows Form Eğitim Seti
– Asp.Net 2. Kısm Eğitim Seti
– MVC 4 e Giriş Eğitim Seti

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.