Ana Sayfa Gezi & Seyahat & Kültür Hafta Sonu Kamp ve Atış

Hafta Sonu Kamp ve Atış

by Adem AKTEPE
387 görüntüleme

Kardeşim Yüksel’in öneri ve tavsiyesi üzerine bu hafta sonu tüfek atışı ve kamp yapmaya karar verdik. Ben, eşim, kardeşim, kayınbiraderim ve kız arkadaşı olarak 5 kişi İstanbul yakınlarında kamp yeri ararken “Sahil Kamp İstanbul” diye bir mekan bulduk. Hemen resimleri ve daha önce giden kişilerin yorumlarını inceleyip mekan hakkında iyi ve kötü tüm şeyleri önceden öğrenip gitmeye karar verdik ve 25 Mayıs Cumartesi günü sabahtan yola çıktık.

Sabahın ilk ışıklarında hava gayet güzeldi fakat oraya gidip çadırları kurup kahvaltı hazırlamaya başlarken yarım saatliğine şiddetli bir yağmura yakalandık. Neyse ki öğleden sonra kara bulutların dağılması ve güneşin bize göz kırpmasının ardından atış yapmak için sessiz, insanları rahatsız etmeyecek güvenli bir yer aramak için yola çıktık. Kamp alanına yaklaşık 3 km ileride bir yer bulduk ve atışlarımızı yapmaya başladık. Bu arada 1 ay önce elimi kırdığım ve halen alçıda olduğu için güzel atış yapamam diye tahmin ediyordum ama her seferinde hedefi vurmayı başardım 🙂

Atışlarımızı yapıp kamp alanına geri döndüğümüzde acıkmıştık. Mangalımızı yapıp kamp alanının ve manzaranın tadını çıkarmaya ve serbest zaman modunda takılmaya başladık. Hava kararıp soğumaya başladığında ise ateşimizi yakıp ateş başında uyuyana kadar sohbet müzik eşliğinde geceyi geçirdik. Sabah kalktığımızda kahvaltımızı yapıp, haftanın verdiği tüm stresi arkamızda bırakarak evin yolunu tuttuk.

İstanbul Sahil Kamp Hakkında

Eğer sizde İstanbul’a yakın bir yerlerde hafta sonunuzu geçirmek istiyorsanız burayı şiddetle öneririm. Şileye doğru giderken Ömerliden sola döndükten sonra “Sahilköy” tabelasını takip ederek kamp alanına ulaşabilirsiniz. Eğer grup olarak gidiyorsanız tesisin servis hizmetinden ücretli olarak faydalanabilirsiniz. İster kendi çadırınızda, isterseniz tesisin verdiği çadırlarda kalabilirsiniz. Eğer çadırda kalmak size göre değilse “Koza” diye adlandırılan ve çadırdan biraz daha büyük boyutta tahta odalarda kalabilirsiniz. Tuvaletleri sürekli temizlenen, ortak buz dolabını ve mangalları kullanabileceğiniz bu mekanda cafe de bulunuyor. Dilerseniz kahvaltınızı yada yemeklerinizi buradan sipariş verebilir, mangalınızı kendiniz yakabileceğiniz gibi tesisten de satın alabilirsiniz.

Kamp İçin Olmazsa Olmazlar

  • Kampa gitmeye karar verdiğinizde yanınıza almanız gereken, zoraki ihtiyaç bile diyebileceğimiz şeyler çadırınız, uyku tulumunuz ve mat’ınızdır. Bunların dışında eşyalarınızı ve ekipmanlarınızı koyacağınız sırt çantası almanız faydanıza olacaktır.
  • Rahat oturmak, dinlenmek ve yemek yiyebilmek için keyfe keder kamp sandalyesi ve masası alabilirsiniz.
  • Soğuk yada sıcak şeyler içmek için termos ve buzluk ihtiyacınızı karşılayacaktır.
  • Çakmak olarak eğer varsa rüzgara karşı zippo kullanabilirsiniz.
  • Kalacağınız yer bir kamp alanı değilse kamp lambası götürebilirsiniz. Fakat kamp alanında kalıyorsanız ihtiyacınız olmayabilir.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.