Ana Sayfa Gezi & Seyahat & Kültür Kıbrıs Kaçamağı

Kıbrıs Kaçamağı

by Adem AKTEPE
244 görüntüleme

Bazen plan yapmadan aklına gelir gelmez bir yerlere gitmek daha heyecanlı olabiliyor. Ne yapsak diye düşündüğümüz bir cumartesi günü, eşimle bir yerlere kaçalım dedik ve skyscanner’ı açıp bir göz gezdirdik. Kıbrıs ve Kiev arasında karar vermemiz gerekiyordu. Sadece 1,5 günlük bir hafta sonumuz olduğu için (hatta uçak saati akşam olduğundan 1 gün diyebiliriz) Kiev biraz uzak ve 1 günlüğüne gitmeye değmeyeceğinden Kıbrıs’a gitmeye karar verdik. Hemen hızlıca biletleri alıp otel rezervasyonunu yapıp sırt çantalarımızı hazırladık ve akşama doğru yola çıktık.

Akşam 11 saatlerinde Lefkoşa’ya indik ve taksiye atlayıp 1 saat sonra Girne’ye vardık. Ufak bir akşam gezintisi ve ertesi gün şehir gezisiyle hem değişik bir hava almış olduk hemde ufak bir Girne gezisi yaptık.

Kıbrıs’a daha önce 4 kere gitmiştim fakat Lefkoşa’da kalmıştım her seferinde. Girne bu gezide ilk oldu. Çok fazla gezdiğimizi söyleyemem ama keyifli bir gün geçirdik. Şehir merkezi, Girne kalesi, Limanda güzel bir yemek ve birkaç saatlik casino eğlencesinin ardından geri döndük.

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.